Tulokset

Tulokset villasukkajuoksun sm-kilpailu 2019

Lasten sarja

Ensimmäinen lähtö

1. Kukka Aaltonen
2. Mandi Kahilaniemi
3. Oliver Lamminaho

Toinen lähtö:

1. Emmi Hämäläinen
2. Paavo Pesonen
3. Saaga Pykälinen

Kolmas lähtö:

1. Jenni Isokääntä
2. Edgar Savisild
3. Kaisla Salmia

Kepparisarja

1. Kaisla Salmia 20,43 s
2. Maija Pitkänen 29,13s
3. Aliisa Lasonen 29,14s

Seniorisarja

1. Johanna Salmia
2. Pirjo Pekkala
3. Pasi Kohtanen
4. Anita Vihersalo
5. Esko Skogberg

Joukkuekisa, nopeimmat joukkueet

1. Kaupunginhallitus
2. Oriveden seurakunta
3. Noora Huuska
4. Säästöpankki Sinetti / SP-koti
5. Jos ei suksilla niin sukilla
6. Oriveden kaupungin johtoryhmä

Joukkuekisa, paras puku

Oriveden Eläkkeensaajat
”Joukkueen onnistuneen puvuston tarinallisuus yhdistettynä tarinallisiin, toimiviin kannustushuutoihin oli erittäin toimiva ratkaisu”

3km sarja

1. Tarmo Ylivinkka, aika 17.04 (nro 29)
2. Matti Borg, aika 17.18 ( nro 37)
3. Viljo Oripelto, aika 17.26 (nro 97)
Villasukkajuoksun SM-kisat 26.1.2019 Orivesi 3km      
       
  3km    
Nimi Kilpailunro Aika Sija
       
Julkunen Timo, Nami ry 2 25.40.00 26
Anttila Minna 3 33.56.00 46
Manninen Vuokko 4 33.57.00 47
Tarja Myry 5 28.33.00 34
Aino Oura 6 21.10.00 11
Veskimäe Veljo/ 7 25.25.00 25
Savolainen Johanna, ROK 9 25.54.00 18
Hassinen Marko, Tipa 10 19.12.00 6
Pesonen Kirsi 11 25.10.00 23
Pesonen Aatu 12 19.51 7
Salminen Paula 13 36.44.01 50
Lepistö Minna 14 28.29.00 33
Vuorinen Sanna 15 31.25.01 44
Niittymäki Jaana 16 31.25.00 43
Murronmaa Maria/Eläkeliitto/Vanhusneuvosto 17 33.02.00 45
Lähdetmäki Sonja 19 36.54.00 52
Mäkinen Marika 20 36.43.00 48
Ronkonen Katariina 21 27.12.00 29
Lenkkeri Liisa-Maaria 22 36.45.00 51
Lahdenmäki Hanttu 23 28.36.00 35
Hakkio Esa 24 23.04.00 15
Pirttinen Sanna 25 36.44.00 49
Walin Eeva-Maija 26 28.26.00 31
Heino Aarno/Wanajan Juoksuklubi 27 25.12.00 24
Ylivinkka Tarmo/Lankamaailma 29 17.04.00 1
Montela Kalevi 30 29.50.00 42
Saarinen Minna/Tampereen Lokit 31 21.27 12
Mäentausta Johanna/Tampereen Lokit 32 25.49.00 27
Alajoki Satu/Aholaidan lammastila 33 24.59.00 19
Isokääntä Marjo 34 26.54.00 28
Linnero Päivi 35 27.44.00 30
Keränen Johanna 36 29.10.00 39
Borg Matti 37 17.18 2
Nyberg Juho 91 21.10.00 10
Salminen Sara 92 25.01.00 20
Kumara Miika 93 24.44.00 17
Pisilä Atte 94 20.22 9
Oripelto Saara 95 25.02.00 21
Järventausta Ennimaria 96    
Oripelto Viljo 97 17.26 3
Korpela Janne 99 17.38 4
Syvänen Santeri 100 19.01.00 5
Mäkiranta Reima 103 22.10.00 14
Rossi /Tarja Op PohjoisHäme 104 28.52.00 38
Rajala Terhi 105 28.28.00 32
Karisukki Katja 107 29.36.00 40
Koho Eino, Oriveden Tuisku 109 20.22 8
Lindberg Eetu 110 29.43.00 41
Ahonen Anni 111 28.40.00 36
Kohtanen Satu 112    
Moonamaria Puputti 113 28.40.00 37
Hernesniemi Paulus 114    
Sistonen Niko 102 23.32 16

6km sarja

1. Joonas Kuisma, Tampereen Maratonklubi, aika 27.52.81 (nro 40)
2. Merja Rantanen, aika 29.43.23 (nro 72)
3. Eero Markkila, aika 29.49.00 (nro 56)
Villasukkajuoksun SM-kisat 26.1.2019      
6 km 6km    
nimi kilpailunro aika sija
Kerttunen Katri-Susan 39 64.03.00 43
Kuisma Joonas, Treen Maratonklubi 40 27.52.81 1
Pätsi Maaria 41 51.00.00 42
Revonniemi Suvi ROK 42 42.33.00 30
Iitti-Koskinen Kirsi ROK 43 42.32.00 29
Piira Leena 44 48.25.00 41
Syväjärvi Hans 45 38.58.00 22
Pesonen Pauli 46 37.36.00 19
Hautamäki Sini/OHTO/Nordic Home Oy 47    
Murtoniemi Tea 49 42.33.00 31
Paajanen Noora 50 38.29.00 21
Kivimäki Maarit 51 45.52.00 37
Ikola Tanja 52 47.51.00 39
Virolainen Kimmo 53 35.37.00 14
Janhunen Sari 54 45.52.60 38
Kaunisto Kirsi 55 45.29.00 36
Markkila Eero 56 29.49.00 3
Kujanpää Tuomo/Yksinäiset sudet 57 39.07.00 24
Tuoriniemi Mia 59 33.55.00 9
Tuoriniemi Mikko 60 30.44.00 4
Piia Leppänen 61 45.10.00 35
Ruuska Taneli 62 34.26.00 11
Halinen Jani 63 34.37.00 13
Tuovinen Tanja 64 44.51.00 33
Tuominen Jarno 65 34.30.00 12
Yli-Marttila Juhani 66 33.06.00 7
Lauri Tanja 67 37.37.00 20
Aaltonen Jessi 69 40.19.00 27
Mieskolainen Hannu 70 36.12.00 15
Vehviläinen Mari/Treen Välineurheiluíjat 71 39.35.00 26
Rantanen Merja 72 29.43.23 2
Tiisanoja Riikka 73 32.13.00 6
Karkiainen Enni 74 45.01.00 34
Laasala Irina 75 43.57.00 32
Ahonen Kalle 76 48.02.00 40
Sipi Iiris 77 39.15.00 25
Rantanen Maaret 79 36.51.00 18
Lyytinen Oskari 90 36.50.00 17
Jokela Heikki 101 40.46.00 28
Sinisalo Lauri, Team Rahola 106 34.18.00 10
Lautiainen Lare 115 36.33.00 16
Häyrynen Antti 116 39.04.00 23
Karkiainen Hetaliina Keuruun kisailijat 117 33.45.00 8
Karkiainen Helmi, Keuruun Kisailijat 119 30.52.00 5